Oyun Bağımlılığı Nedir? Sebepleri, Zararları ve Önlemler

Eskiden sabahtan beri dışarıdasın eve gel artık derdi ailelerimiz. Şimdi çocuklarımıza sabahtan beri bilgisayar başındasın, çık dışarı da temiz hava al diyoruz. Bazı durumlarda psikolojik duruma dönen ve “zamanla geçer, kendi kendine oyunlardan kurtulur, tatilde oynasın okullar açılınca bırakır” şeklindeki düşünceler her zaman gerçekleşmeyebiliyor. Uzmanlar oyun bağımlılığı için psikolojik desteğin…

Hayvan Psikolojisi Nedir? Hayvan Psikologları Ne İş Yapar

Hayvan Psikolojisi ve Hayvan Psikologları

Günümüzde psikoloji alanı gün geçtikçe gelişmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte sadece insanlar değil hayvanlar da profesyonel destek alabilmektedir. Bu desteklerin başlarında zihinsel ve duygusal bozukluklar gelmektedir. Hayvan Psikolojisi ve Hayvan Psikologları nı daha iyi tanımak için biraz detaylandıralım. Daha detaylı araştırma yapmak isterseniz Hayvan Psikolojisine etoloji dendiğini sizlere bildirmek isteriz…

Hayatımı Değiştirmek İstiyorum - Hayatı Yönetme Sanatı

İnsanlık ve “İnsanlık”

Ben hayatımı değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım sorusu bir birey olarak aklımıza zaman zaman gelmiştir. Evrenin, Galaksilerin, Güneş Sistemimizin, Dünyamızın ve İnsanlığın tarihine kısacık bakacak olursak, insanlık olarak gelişmeye başlamamızın, 4.000.000.000 yılı geçen bu varoluşsal soru işaretlerinin içinde, sadece 2.000 yıllık tarihine denk geldiğini tekrardan gün yüzüne çıkartırız. Mancınık sistemlerindeki mantığı…

Psikologların Maaşı Ne Kadar? - 2022 Psikolog Maaşları

Günümüzde psikolojiye olan rağbetin artmasıyla beraber rekabet çoğaldı, iş alanları arttı, fırsat olmadığı halde fırsat yaratmayı bilen insanlar sektörü genişletti, fırsatları kendileri oluşturarak piyasayı büyüttüler ve kendi işlerini kurdular. Buradan da anlayacağınız üzere psikoloji sektörü çok büyük bir hal aldı. Bundan ötürü de Psikologların Maaşı Ne Kadar sorusuna verebileceğimiz cevap…

26 Eylül 2019 yani bugün İstanbul 5.9 Şiddetinde bir deprem ile karşı karşıya kaldı. Daha öncesinde 24 Eylül 2019 tarihinde daha hafif bir deprem ile karşılaşmıştık. İnsanların oldukça panik yaptığı bu günlerde “deprem anında neler yapılmamalı” sorusu akabinde ise “deprem anında ne yapmalıyız?” soruları akıllara geliyor. Lafı uzatmadan sizlere “deprem anında neler yapılmamalı” onlardan bahsedelim.
Deprem Öncesinde Ne Yapılmalı?

Devam Edin:

Bir önceki yazımızda klinik psikolog ve psikiyatri arasındaki farktan bahsetmiştik dilerseniz bağlantıya tıklayarak o içeriğimize de ulaşabilirsiniz.
Psikolog ve Psikiyatrinin farkı nedir
Psikolog ve Psikiyatri arasındaki fark çoğu insan tarafından merak edilen bir sorudur. Zaman zaman hepimiz kendi içimizde bir şeyler yaşıyoruz, kafamızı kurcalayan düşünceler ve bunları davranışa dökmeye gücü yeten duygularımız olabiliyor. Belirli bir süre sonra bu durumu kontrol altına alamazsak bir psikolog veya psikiyatriden hayatımıza devam edebilmek adına yardım alabiliriz. Unutmayalım ki birçok psikolog türü var ve sizin ihtiyacınız olanı bulmak sizin elinizde (örn: çocukluktan gelen sorunlar, psikoterapi / günlük sorunlar, bdt). Bazı ağur durumlarda ise terapi almak yetmiyor ve ilaç kullanmanız gerekebiliyor bu durumda ise psikiyatriye gitmemiz gerekiyor, lakin belirtmeliyiz ki sürekli ilaç kullanılması iyi değildir, ilaç bağımlısı olmayın.
Devamı: http://www.bipoloji.com/psikolog-ve-psikiyatri-arasindaki-fark-nedir/

Bugün izlere psikolog staj maaşları ne kadar sorusunu cevaplayacağız, başlamadan önce psikolog maaşları ile ilgili yazımızı okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Psikolog Staj Maaşları
Arkadaşlar belirtmek isteriz ki staj özellikle psikoloji alanında kendinizi geliştirmek için çok önemli bir fırsattır. Stajyer Psikologlar ne kadar maaş alır sorusuna geçmeden önce stajı biraz daha açalım.
Lisans Öğrencisi Stajı, Mezun Stajyer, Zorunlu Stajyer ve Yüksek Lisans Stajyeri

Obsession with Food
Today, we will share information about what eating disorder is, its types, incidence, treatment and so on, and then you can review the diagnostic criteria of dsm 5 from our article. Please do not make a diagnosis without consulting your doctor.
What is Eating Disorder? Is it a disease?
Eating disorders are anorexia nervosa, bulimia nervosa and binge eating disorder.

Learn More: http://www.bipoloji.com/what-is-eating-disorder-obsession-with-food/

Bugün sizlere yeme bozukluğunun ne olduğundan, çeşitlerinden, görülme sıklığından, tedavisinden vb bilgileri paylaşacağız, sonrasında ise dsm 5 tanı kriterlerini yazdığımız yazımızdan incelemeler yapabilirsiniz. Doktoronuza danışmadan lütfen tanı koymayınız.
Yeme bozukluğu nedir? Hastalık mıdır?
Yeme bozuklukları anoreksiya nervoza, bulimiya nervoza ve tıkınırcasına yeme bozukluğu olmak üzere çeşitli dallara ayrılan ruhsal kaynaklı ama bedensel belirtilerle kendini ortaya çıkartan bir hastalıktır.

Devamı İçin: http://www.bipoloji.com/yeme-bozuklugu-nedir-cesitleri-nelerdir/

Mert Kosar

📌Bireysel Danışmanlık https://linktr.ee/psikologmertkosar

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store